Klauzula informacyjna

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i rozpoczęciem stosowania od dnia 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”) informujemy, że:
Administrator Danych
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o celach i środkach przetwarzania danych osobowych jest: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach reprezentowana przez Dyrektora z siedzibą, Dąbrowy 238, 12-114 Rozogi, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 89 722-66-34
Uzyskanie informacji o przetwarzaniu danych osobowych
W sprawach związanych z ochroną danych można się z nami skontaktować pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Pozyskanie danych i cel ich przetwarzania
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach informuje, że dane osobowe: imię, nazwisko i wizerunek pozyskane w związku z udziałem w uroczystości 100 – lecie Szkoły Podstawowej w Dąbrowach przetwarzane są w celu :
a) publikacji zdjęcia na stronie internetowej Szkoły w związku z działalnością promocyjną szkoły
b) obsługi reklamacji i zabezpieczenia roszczeń
Podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do realizacji ww. celów, które wynikają z udzielenia przez Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz obowiązujących przepisów prawa.
Dane mogą być publikowane i udostępniane na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrowach.
Czas przechowywania danych
Dane osobowe przetwarzane będą do czasu wycofania zgody, a po jej wycofaniu dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa lub dla zabezpieczenia ewentualnych roszczeń.
Odbiorcy danych
Odbiorcami danych osobowych będą osoby upoważnione przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach.
Uprawnienia w zakresie przetwarzanych danych i dobrowolność podania danych.
Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo do dostępu do swoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych każda osoba może zwrócić się do Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie od powyższego każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Przetwarzanie danych osobowych w sposób zautomatyzowany.
Państwa dane osobowe nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, ani profilowania.